Optolong Filtr L-eNhance 2

Dawid
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2020, 22:48

Optolong Filtr L-eNhance 2

Post autor: Dawid » 24 lip 2020, 16:42

Witam czy ktoś używał filtra optolong l-enhance i może się na jego temat wypowiedzieć?!

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Optolong Filtr L-eNhance 2

Post autor: Patrix » 24 lip 2020, 16:57

Co prawda nawet nie miałem tego filtra w ręku, ale znajomy wysłał mi RAW-y i stack z niego,z dslra i redcata. No i muszę przyznać, że poradził sobie z Londyńskim niebem naprawdę bardzo dobrze wycinając LP, a łapiąc wodór. No i byłem zdecydowany go kupić, gdy nagle w FLO pojawił się L-eXtreme - https://www.firstlightoptics.com/optolo ... treme.html No i teraz jego chcę :) tylko muszę najpierw ściągnąć do mnie Redcata, bo został w domu w Polsce. Dla mnie ten extreme to nadzieja, że jednak coś pod tym syfiatym niebem zrobię, choć przy 7nm w Ha i OIII plus 6D trzeba będzie czasy mocno wydłużyć i nałapać naprawdę dużo materiału, ale wydaje mi się, że będzie warto.
...

Dawid
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2020, 22:48

Re: Optolong Filtr L-eNhance 2

Post autor: Dawid » 24 lip 2020, 17:09

Szczerze to czekam na niego od 10-ego lipca bo zamówiłem z alliexp za 570zl i też będę testował go z whitecatem.Nastawilem się że dzisiaj dojdzie bo od tygodnia jest już w Pl no ale cóż nadzieja matką głupich😁Czyli pod Śląskim niebem też się sprawdzi mam nadzieję 😁

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Optolong Filtr L-eNhance 2

Post autor: Patrix » 24 lip 2020, 18:06

Ten filtr to na 100% dobrze wydana kasa, ale jak pojedziesz z chłopakami do Smerekowa, albo Złatnej, to już nie będziesz miał ochoty robić jakiś półproduktów z miejskiego nieba. Smereków uzależnia jak narkotyk ;) zresztą Złatna też.

Jak już dostaniesz ten filtr, to zrób dla testów jakieś klatki z i bez niego na tych samych czasach. Z chęcią zobaczę jak to wygląda.
...

Dawid
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2020, 22:48

Re: Optolong Filtr L-eNhance 2

Post autor: Dawid » 24 lip 2020, 18:53

Jak tylko go dostanę to będę robił testy i podeślę zdjęcia

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 40 gości