Tom V Przewodnika

Awatar użytkownika
midimariusz
Posty: 657
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:59

Tom V Przewodnika

Post autor: midimariusz » 10 gru 2021, 11:06

Na prośbę Sebastiana będę kończył tom V przewodnika.

Co mamy?
Listę obiektów.

Co będę robił?

Opisze wszystkie obiekty.
Wzoruję się na NSOG.
Będą tam opisy podobne do tych z książki, ale rozszerzone. Oprócz małych i średnich teleskopów wrzucę także opisy z tych dużych.
Dodatkowo każdy obiekt będzie miał swoje zdjęcie.
Nie będzie mapek szczegółowych nieba, tylko ogólne.

Do wersji opisowej będzie dołączona lista do ściągnięcia pod Sky Safari przygotowana przez Midnight9999, które to elementy będą się uzupełniać i stanowiły całość obserwacyjną. Analogicznie jest w przypadku pierwszych czterech tomów.

Gwiazdy wielokrotne będą umieszczone w formie tabelki.

W miarę postępu prac będę wrzucał po jednej konstelacji z opracowanymi obiektami.
To może potrwać wiele miesięcy, a nie chcę tego trzymać tylko dla siebie.

Standardowo będzie podział na pory roku.

Ogólnie będą bardzo rozszerzone same opisy obiektów kosztem pozbycia się mapek szczegółowych.

Dodatkowym plusem będzie to, że oprócz tradycyjnej wersji papierowe, będzie wersja elektroniczna tutaj na forum. W praktyce wystarczy mieć dostęp do internetu i smartphona i będzie można korzystać z tego przewodnika.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2021, 11:45 przez midimariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog

Awatar użytkownika
midimariusz
Posty: 657
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:59

Re: Tom V Przewodnika

Post autor: midimariusz » 10 gru 2021, 11:28

oczywiście jakby ktoś chciał uzupełnić opracowane przez swój wkład to z chęcią taka inicjatywa była by mile widziana.

Jak ktoś przygotuje mapki szczegółowe? To dorzucimy do opisów.

Może ma ktoś szkice? Albo zrobi?

Szukam tez osób obserwujących gwiazdy podwójne.
Mój blog

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Re: Tom V Przewodnika

Post autor: Setaarius » 10 gru 2021, 13:00

Poprosiłem Mariusza o wsparcie...dokończenie mini dzieła...mi kompletnie brakuje czasu i przede wszystkim chęci.

Dziękuję, że podjąłeś się ukończenia tego przedsięwzięcia :!: :!: :!:


Ja też poprzednie przewodniki robiłem w ten sposób, że wrzucałem opisy obiektów, a jak była całość na forum to dopiero robiłem sam przewodnik.

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości