Na próbe

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Na próbe

Post autor: Danon » 01 sie 2020, 23:45

Takie tam z nowego sprzętu 8-)

Po tych wszystkich bojach z moim sprzetem okazało się że Chip w kamerze mam krzywo. Tilter wsadzony i teraz myśle że juz bedzie tylko lepiej. Sprzęt zapowiada sie dość obiecująco

Esprit 100/550 z Atik 460ex

Zaledwie 40 min Ha i 50 min OIII z Katowic przy księżycu!
Załączniki
veil1.jpg

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Na próbe

Post autor: Patrix » 02 sie 2020, 17:31

W życiu bym nie wpadł, że matryca może być krzywo zamontowana, choć coś kojarzę, że Marcin w swojej ASI miał podobnie. Ważne, że problem opanowałeś. Co do zdjęcia to jak na tak niewielką ilość materiału, to wyszło naprawdę ekstra. Ta kamera ma wielki potencjał.
A jak Esprit ci się widzi? Bo nie ukrywam, że najprawdopodobniej też takiego kupię. Rozważam albo właśnie setkę esprita, albo APM 107.
...

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Re: Na próbe

Post autor: Danon » 03 sie 2020, 22:21

Powiem Ci ze ciężko teraz mi powiedzieć. Pierw miałem wielka radochę z niego, ale kupiłem w czerwcu a dopiero teraz mogłem rozwiać wszystkie problemy.. Wyciąg jest masywny 3" i ma szyny po dwóch stronach dla lepszego prowadzenia. Odrosnik też jest duży bardzo i szeroki bo prześwit ma 145mm aż.
Ogólnie esprit to chyba taka tańsza imitacja fsq106. Spodziewałem się mniejszych gwiazdek z niego ale dużo chyba zależy od nieba. Przed kupnem oglądałem zdjęcia

https://stargazerslounge.com/topic/3540 ... ner-sold/k


Tu gość sprzedawał i przesiadł sie na epsilona 130d. Zonac jego foty ekstra są.
Ja jestem zadowolony choć pogoda i walka ze sprzętem skutecznie mnie zniechęciła do tego hobby. Ale poza tym każdy chwali go, ja oglądając cudze pojedyncze klatki uważam że inni użytkownicy esprita mają lepsze gwiazdy ale już szczerze mam gdzieś spinanie się o mie

Ogólnie gdybym miał kasę kupiłbym albo epsilona 130 albo jakiś newton 150f4
Zauważyłem że duża powierzchnia - małe gwiazdy. Zero obróbki z nimi tylko czysty stretch. A co do APM spytaj Marcina on miał 130 i nie był zadowolony

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Re: Na próbe

Post autor: Danon » 04 sie 2020, 09:31

Warto dodać że korektor fabryczny kryje zaledwie krążek 40mm więc na ff rogi są dość kometowate. Mam oag i większość gwiazd w oagu jest brzydka. Z flattenerem 0.75 od TS podobno nie ma tego ale winetuje dużo bardziej.
Na moim chipie jest wszystko ok. W przyszłości nawet planuje zamontować może 0.67 od RC, podobno z tak małym chipem jest dobry. Wtedy byłaby maszyna. Ewentualnie zostanę przy 0.75 jakimś.

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Na próbe

Post autor: Patrix » 08 sie 2020, 20:03

Danon pisze:
03 sie 2020, 22:21

Ogólnie gdybym miał kasę kupiłbym jakiś newton 150f4
No to tutaj byś napewno miał przerąbane :lol: Ale wracając do Esprita, to jednym słowem, jesteś zadowolony, czy nie? Tak, albo nie :)
...

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Re: Na próbe

Post autor: Danon » 15 sie 2020, 13:37

Tak polecam.

A co do Newtona to niekoniecznie. Epsilon 130d ma f3.6 a kryje ładnie pełna klatkę i trzyma kolimacje w podróży. Wszystko zależy od jakości wykonania. Ale mimo to jestem zadowolony z Esprita.

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości