Rozeta w Bi

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Rozeta w Bi

Post autor: Danon » 10 kwie 2020, 16:56

Zdecydowanie wole go w bicolor niż w SHO. Mam też siarke ale nawet do niej mi sie nie chce podchodzić narazie. Wymęczony obiekt, stacki bez kalibracji bo rozbierałem co sesje zestaw i żaden flat nie pasuje. Mam nadzieje, że z redcatem bedzie sie lepiej pracować

Zaledwie 4h +4h

Ha:
https://drive.google.com/open?id=1w_XkP ... RQkoH7ddax

OIII
https://drive.google.com/open?id=19gfpG ... yI_HCK3yuQ
Załączniki
Rozeta-Bi.jpg

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Re: Rozeta w Bi

Post autor: Setaarius » 10 kwie 2020, 19:02

Oczami laika, naprawdę niezłe. Bardzo mi się podoba. Super 3D wyszło.

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Rozeta w Bi

Post autor: Patrix » 10 kwie 2020, 19:46

Zdjęcie jest naprawdę ekstra i na tym można by zakończyć dyskusję, ale patrząc na stacki, wygląda, że faktycznie masz problem. Trochę to dziwne, bo przecież ludzie podpinają pod tego TS-a pełne klatki i mają płaskie pole. Jesteś pewny, że to wina wyciągu? On jest oryginalny? Kurcze, szkoda że tak to wychodzi, razem z tym atikiem to fajne FOV masz. No i sam Atik jest mega- stack w ha jest gładziutki. Ja w żadnym moim Sbigu, a miałem ich trzy różne nigdy tak gładko po 4 godzinach nie miałem.
...

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Re: Rozeta w Bi

Post autor: Danon » 10 kwie 2020, 20:00

Na tlenie chyba ewidentnie widać że brakuje flata. Ale szczerze sam nie wiem czy tylko to? Wydaje sie taki jak przez mgłe...
Ha zawsze miałem śliczne, a tlen zawsze taki. No tlenu z reguły jest mało i obiekt nisko. Uważasz że coś jeszcze z nim jest nie tak? Oprócz tego po serwisie Oag miałem do oporu wsadzony w tor i nie zauważyłem tego w pore. Ogólnie bede testować go z redcatem i zobaczymy. Tlen daje mi straszne plamy, ale to podobno ma każdy.

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Rozeta w Bi

Post autor: Patrix » 10 kwie 2020, 20:10

Tlenem się nie przejmuj. To zawsze jest ciężki temat do zbierania i obróbki. Natomiast co mogę ci poradzić to zacznij robić flaty, które trzeba oczywiście skalibrować darkami. Naprawdę dużo one wnoszą do dalszej obróbki. No i wywal OAG-a. Wiem,że to fajne rozwiązanie, ale te tanie z TS-a czy podobne nie są wg mnie dobrej jakości i one zawsze powodują jakieś kłopoty. Przerobiłem ich całą masę różnych firm i wróciłem do zewnętrznego guidera.
...

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Re: Rozeta w Bi

Post autor: Danon » 10 kwie 2020, 20:18

W sumie Oag mi nie powodował problemów. Oprócz tego że na F6.3 nie zawsze łapał gwiazde ;P Też mi sie pracowało lepiej zewnętrznym ale... narazie powalcze. Zobacze pierwszą sesje z redcata. Bede ambitnie próbował zrobić autofocus do niego i powiesić gdzieś Astrolink. Zobaczymy co wyjdzie.

ja własnie nie mam TSa tego 65Q tylko Astro-tech :P To ta sama fabryka ale końcowe poprawki maja inne. W serwisie Tomcio mi mówił że wyciąg podług TSowego jest naprawde słaby i rozklekotany. Na południu nie sprawia mi problemów ale w zenicie już tak.

Poluje może trafi się kiedyś jakiś Q uzywany sprawny. A jak nie to kupie Triplet od WO może

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Rozeta w Bi

Post autor: Patrix » 12 kwie 2020, 01:49

Danon pisze:
10 kwie 2020, 20:18
Bede ambitnie próbował zrobić autofocus do niego i powiesić gdzieś Astrolink. Zobaczymy co wyjdzie.
No to będę ci kibicował,bo sam o tym myślę. Ustawianie ostrości ręcznie w rgb nie stanowi żadnego problemu. Schody zaczynają się w Ha i OIII. Nie twierdzę, że jest to niemożliwe, ale bardziej czasochłonne i jakikolwiek automatyczny wspomagacz by się przydał.
...

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości