Polaris

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Polaris

Post autor: Patrix » 04 sie 2022, 20:28

Tytułem wstępu. Noc wg wszelkich prognoz miała być wybitna. Rzeczywistość okazała się jednak okrutna :evil: Coś ewidentnie wisiało w powietrzu, plus zapaskudził się cały południowy horyzont. Do tego silne podmuchy wiatru po północy. A jednak coś się udało.

Marek działał z planetami "piętro wyżej", Marcin szukał w swoich 16" jakiś soczewek w odległych galaktykach, Magda parzyła kawę, a gość specjalny, pionier polskiej astrofotografii Adamo dzielnie walczył ze mną i Adamem w 16" zaopatrzonej w genialne koło filtrowe, jak również stojącego obok newtona 24". Seeing nie rozpieszczał, ale obserwacje uważam za udane. Oprócz klasyków, padło kilka egzotycznych jak dla mnie obiektów.

Guiding odpuściłem, gdyż w okolicach polarnej nie chciał ze mną współpracować. Sesja totalnie lajtowa. Redcat plus 6D na Cem-ie25 puszczony w klatkach 180sek. Obok Redcata stał drugi Canon zaopatrzony w 17mm obiektyw i szukał persejdów. Latały wszędzie,pomimo iż mamy jeszce tydzeń do maksimum, jedne słabsze, inne naprawdę spektakularne, ale żaden nie wpadł w kadr, masakra.

NGC188.jpg

Startrails.jpg
...

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 138
Rejestracja: 01 lip 2019, 12:28

Re: Polaris

Post autor: Marek » 05 sie 2022, 07:40

Musisz obiektyw przetrzeć, bo jakieś pyły się na nim zebrały :-)

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości