M 23

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

M 23

Post autor: Patrix » 08 lip 2021, 12:48

Gromada jak gromada ;) Natomiast warunki w jakich przyszło ją naświetlać, były jak na Złatną dość niecodzienne. Na zachodzie nad Czechami szalała burza z częstymi wyładowaniami, mgła zasłaniała część nieba, w który akurat celowałem, więc co chwila zmieniałem kadry, a woda pierwszy raz tam lała się po sprzęcie strumieniami i pierwszy raz musiałem zakładać tam grzałki. Nawet 20" Marcina było wspomagane suszarką. Natomiast widok Jowisza i Saturna to był najlepszy obraz jaki kiedykolwiek widziałem. Tak stabilna atmosfera nie trafia się często. Do tego ISS w 20" był równie okazały jak planety. Musieliśmy trafić w jakieś okienko przez chwilę, bo po jakimś czasie planety już nie wyglądały tak fantastycznie.

Sama gromada jest pomijana jako główny cel i łapana często w szerokich kadrach, ale jako, że ostatnio tworzę swój fotograficzny katalog Messier-a, to owa gromada musiała wylądować w centrum kadru. Mocno przycięte, bo mgła/cirrus zasłonił trochę kadru.

Redcat, 6D, Cem25 - 30x180 sek ISO1600
Załączniki
M23_Zlatna.jpg
...

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: M 23

Post autor: Patrix » 08 lip 2021, 15:32

Jeszcze kadr na szeroko z poprzedniej nocy

Canon 6D, Canon 200mm 2.8L, Star Adventurer-35x30sek ISO 3200
Załączniki
M23_widefield.jpg
...

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości