Pomiary z nocy 29/30 marca 2019.

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Pomiary z nocy 29/30 marca 2019.

Post autor: Setaarius » 31 mar 2019, 11:15

Początek wieczoru nie zapowiadał najlepszego nieba pod jakim byliśmy. Niebo zasnute białym mlekiem. Większość prognoz pokazywała, że tak będzie przez całą noc jednak od pewnego czasu sprawdzam prognozę na Krajowym Instytucie Meteorologii i wypada najdokładniej, a zapowiadali, że wszystko się rozejdzie i będzie piękne, czyste niebo. Tak też się stało. W związku z tym, że droga leśna do miejscówki w Złatnej była nieprzejezdna po 800 metrach, czyli brakowało do celu 1300 metrów to trafiliśmy na jedną z miejscówek, w tamtej okolicy, którą kiedyś znalazłem i na której byłem już 3 razy, ale od nas z forum nikt inny nie miał ku temu okazji. Kiedyś jak robiłem pomiary to były lepsze o 0,1 mag/arcsecond² niż w Złatnej. Ta noc nie zawiodła. Co prawda zaczęło się od 20 mag/arcsecond² około godziny 20-tej z poświatą Słoneczną w tle ze względu na wysokość 820 m.n.p.m., ale mleko powoli zaczęło ustępować i z każdą chwilą robiło się lepiej. Pomiary szybowały w górę szybko i wydawało się, że nie będzie temu końca, aż dobiły maksymalnie do 21,71 mag/arcsecond² przy czym mapy LP podają dla tego miejsca 21,60 mag/arcsecond². Niebo ustabilizowało się finalnie na pomiarach mieszczących się w przedziale 21,63-21,65 mag/arcsecond². To była niesamowita noc!!!

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości