Prace rozpoczęte-Przewodnik po wybranych obiektach nocnego nieba Tom V - Asteryzmy, gromady otwarte, gwiazdy wielokrotne

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin

Prace rozpoczęte-Przewodnik po wybranych obiektach nocnego nieba Tom V - Asteryzmy, gromady otwarte, gwiazdy wielokrotne

Post autor: Setaarius » 07 mar 2020, 13:10

No to zaczynam prace nad V-tym tomem przewodnika po wybranych obiektach nocnego nieba.
Tom V - Asteryzmy, gromady otwarte, gwiazdy wielokrotne.
Koncepcja trochę na pewno ulegnie zmianie ze względu na inną specyfikę obiektów.

Na ten moment wytypowałem do opisania:
- 156 asteryzmów
- 203 gromady otwarte
- 165 gwiazd wielokrotnych

Razem zatem przede mną wstępnie wytypowane 524 obiekty, które zostaną poukładane chronologicznie według gwiazdozbiorów i pór roku.
Ilość obiektów potencjalnie może się zmniejszyć, wszystko będzie zależało od tego ile zajmie praca nad przewodnikiem i dostępności materiałów opisowych w sieci jednak będę starał się tego unikać.

Przewodnik mam nadzieję uda się skończyć w tym roku, ale ilość obiektów jest mniej więcej taka jak w przypadku sumy wszystkich obiektów w pozostałych 4-ch przewodnikach.

Przypominam dla osób, które nie miały styczności, iż pozostałe tomy są wciąż dostępne tutaj:

Geneza: viewtopic.php?f=45&t=271

Tomy:

Tom I - Lato znajdziecie tutaj viewtopic.php?f=45&t=436

Tom II - Jesień znajdziecie tutaj viewtopic.php?f=45&t=437

Tom III - Zima znajdziecie tutaj viewtopic.php?f=45&t=438

Tom IV - Wiosna znajdziecie tutaj viewtopic.php?f=45&t=905
Taurus T300, Baader Morpheus 9mm; 12,5mm; 17,5mm, Celestron SkyMaster 15x70mm, Bresser 10x50mm.

Awatar użytkownika
Patryk

Re: Prace rozpoczęte-Przewodnik po wybranych obiektach nocnego nieba Tom V - Asteryzmy, gromady otwarte, gwiazdy wielokr

Post autor: Patryk » 08 mar 2020, 21:14

Bardzo dobry pomysł !!! Czekam z niecierpliwością na finalny efekt i mam nadzieję, że przetestujemy kiedyś ten przewodnik razem przez T300 pod Smerekowskowskim niebem.

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni