DSC do teleskopu dobsona

Awatar użytkownika
midimariusz
Posty: 576
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:59

DSC do teleskopu dobsona

Post autor: midimariusz » 17 cze 2022, 14:49

Sprzedam dwa nowe systemy DSC - jest to zestaw modernizacyjny do teleskopów dobsona firmy SkyWatcher lub GSO de Luxe

Nadaje się też do zamontowania dla teleskopów typu Taurus czy Pablitus - przy własnym montażu DSC.Co to jest DSC?

Używając porównań możesz dojechać do celu używając tradycyjnych map drukowanych (atlas nieba), lub podpiąć po prostu nawigacje GPS (DSC) i z głowy. Więc DSC jest to system do kierowania teleskopem po niebie, który za napęd używa twoich rąk. Program pokazuje ci, gdzie masz „jechać” teleskopem. Analogicznie system GOTO, to takie, który sam jedzie do celu (są już takie auta).Możesz go podpiąć do wszystkie systemy operacyjne: Windows, iOS, Android.

Sam używam DSC od 2010r i nie wychodzę na obserwację bez niego. Bardzo ułatwia nawigowanie po niebie. Oczywiście są tradycjonaliści, który wolą szukać obiektu z atlasu nieba. Wtedy DSC jest zbędny. Jeśli znasz całe niebo na pamięć to też nie kupuj takiego systemu.Zawiera on wszystko, co niezbędne do automatyzacji teleskopów SkyWatcher Dobson (wszystkie modele) lub GSO de Luxe. Instalacja zajmuje około 30 minut. Po prostu trzeba przykręcić 8 śrub i zainstalować dwa enkodery. Teraz teleskop jest już gotowy do szybkiego wyszukiwania obiektów na niebie!


DSC pomaga obserwatorom dokładnie i szybko znaleźć obiekty na nocnym niebie. W tym przypadku tuba teleskopu jest skierowana na obiekt ręcznie, dopóki celownik w programie typu planetarium nie pokrywa się z wyszukiwanym obiektem. Sterownik odbiera dane o położeniu teleskopu z czujników (enkoderów) umieszczonych na osiach mocowania teleskopu. Rozdzielczość enkoderów każdej z osi wynosi 8196 impulsów na obrót, co wystarcza do super dokładnego skierowania teleskopu na obiekt.


DobsonDream może współpracować z każdym programem planetarnym wspierającym pracę z podstawowymi enkoderami i DSC. Na przykład na komputerze z systemem Windows można korzystać z planetarium Cartes De Ciel, lub Stellarium oraz urządzeń mobilnych z planetarium Android lub iOS. Zalecany jest SkySafari.DobsonDream jest wykonany w dwóch wersjach. Ich różnica w różnych interfejsach komunikacyjnych, WiFi lub Bluetooth.W standardowym zestawie kontroler DobsonDream zawiera interfejs WiFi. Można używać go na systemach z Android, jak i iOS oraz Windows.


Więcej przeczytasz na moim opracowaniu.

lINK1

LINK2

DSC for SkyWatcher 8000 kroków WiFi

lub DSC for GSO De Luxe 8000 kroków WiFiMam tylko po jednej sztuce.Cena 850 zł z przesyłką.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mój blog

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości