Kupię montaż z napędem

Vega
Posty: 51
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:12

Kupię montaż z napędem

Post autor: Vega » 13 wrz 2020, 18:12

Jakikolwiek :D byle uciagnal do 200mm.Moze być stary,brzydki,mieć 100 lat,ważne żeby był spawny :D .Nie chce wydawać dużo kasy bo nie mam :lol: ale parę stówek by się uzbierało.chcialabym w końcu ponaswietlac coś dłużej niż 30 sek :D
Jeśli macie coś co zalega Wam w szafie i już nie używacie to dajcie znać,chętnie rozważę propozycje.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Kupię montaż z napędem

Post autor: Patrix » 26 wrz 2020, 19:04

Vega pisze:
13 wrz 2020, 18:12
byle uciagnal do 200mm
Jeżeli bez guidingu, to tanio nie będzię. A jeżeli masz zamiar stosować guiding, to na 200mm pojedzie ci Star Adventurer, a nawet EQ3 z napędęm w obu osiach i portem ST-4. A bez guidingu, to gdybyś dorwała choćby EQ5 z napędem w jednej osi, to już byłoby dobrze, ale na 200mm to czasy tak myślę, że do 120 sek wyszłyby w miarę dobre.
...

Vega
Posty: 51
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:12

Re: Kupię montaż z napędem

Post autor: Vega » 29 wrz 2020, 15:35

O guidingu na razie nie myślałam,jeszcze nie wiem czy sam montaż ogarne :lol: co do eq5 to jest poza moim zasięgiem cenowym na razie,wolałabym coś mniejszego jak star adventurer albo eq3-2 .Z tym obiektywem 200 mm też nie będę na razie szaleć,myślę że raczej 50 mm pójdzie w obroty :D jeszcze zastanawiam się nad omegon mini track lx3 jednak wiem że wtedy tylko obiektyw do 50 mm wchodzi w gre

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Kupię montaż z napędem

Post autor: Patrix » 29 wrz 2020, 19:17

Ogarniesz,ogarniesz. Dwa, no może trzy lata i dojdziesz do wprawy :lol:
Wg mnie, w takiej sytuacji bierz star adventurer, tylko nie tego mini. No i jakiś solidny tripod. Ja zazwyczaj mam nogi 2" od CG-5, ale na wakację biorę pod niego manfrotto 055xprob i wtedy to jest tak na slowo honoru i lepiej, żeby nie wiało ;)
Jak się przebijesz przez dział astrofotografii, to znajdziesz moje zdjęcia ze star adventurera i zobaczysz co z niego można wycisnąć. Moim zdaniem to fajny, lekki montażyk, w sam raz na naukę.
...

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 36 gości