Astronomia dla początkujących - W. Celnik, H. Hahn

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Astronomia dla początkujących - W. Celnik, H. Hahn

Post autor: Setaarius » 12 wrz 2017, 19:53

Niedawno zakupiłem powyższą książkę. Sam nie wiem co powiedzieć, gdyż jest połową bardzo dobrej książki. Nie zrozumcie mnie źle to naprawdę kawał fachowej literatury, która bardzo dobrze wprowadza w świat astronomii jednak brakło mi tutaj tego co zawarto w podtytule, a mianowicie "Obserwacje nieba krok po kroku z atlasem nieba" No właśnie atlas nieba jest mocno zdawkowy, bez obiektów DS i zaledwie na kilku stronach, gdzie upchano całe niebo, a poza tym brakło szczegółowego "rozebrania" nieba na gwiazdozbiory wraz z najważniejszymi obiektami w każdym z nich. Ale dość narzekania, gdyż pozostałe aspekty od wprowadzenia przez ruchy na niebie, obserwacje gołym okiem i z wykorzystaniem sprzętu optycznego, przegląd sprzętu, sposoby obserwacji, dokładny opis rodzajów obiektów i sposobów obserwacji, aż po rzadko spotykane wprowadzenie do astrofotografii zostało poprowadzone dobrze i w logicznej chronologii. Reasumując to warto wydać te 20 - 30 zł jeżeli wcześniej miało się w rękach tylko dość ogólnikową literaturę. Na skali ocen od 1-6 daję mocną czwórkę :)

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości