Stellarium Mobile Plus kontra SkySafari 6 plus na telefon.

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Stellarium Mobile Plus kontra SkySafari 6 plus na telefon.

Post autor: Setaarius » 02 sie 2019, 23:33

No dobra, w końcu mam obydwa więc czas je wstępnie porównać pod kątem najważniejszych dla mnie jako obserwatora subiektywnie zalet i wad:


- cena 38 zł za Stellarium versus SkySafari za które dałem 35 zł (obecnie jest na promocji za 23 zł)
- szybkość działania zdecydowanie lepsza niż podstawowego Stellarium za 13 zł i niż SkySafari, po prostu pięknie śmiga, aż przyjemnie używać widać, że postarano się z optymalizacją
- w pełni kompatybilne z Androidem tzn, wygasza dolne i górne paski (czyli prawidłowo działający tryb pełnoekranowy bez przełączania na gesty) z czym podstawowe Stellarium i SkySafari 6 plus sobie po prostu nie radzą
- 1,69 miliarda gwiazd podczas gdy SkySafari ma 109 milionów gwiazd (wiem nie do wykorzystania, ale cieszy ;) )
- ponad 2 miliony DS-ów Stellarium wobec SkySafari które ma blisko 4 miliony więc plus dla SkySafari chociaż też nie do wykorzystania ;)
- obydwa mają opcje sterowania teleskopami (dla mnie nie istotne ;) )
- Sky Safari ma możliwość tworzenia list obserwacyjnych i robienia notatek z obserwacji czego Stellarium nie posiada
- Stellarium wygodnie pokazuje dane i informacje o obiekcie na dole ekranu mapy, podczas, gdy w SkySafari trzeba otwierać dane obiektu co znacznie utrudnia i wydłuża przeszukiwanie nieba pod kątem obiektów będących w zasięgu obserwacyjnym teleskopu
- SkySafari ma możliwość ustawienia teleskopu i okularu, który używamy, żeby móc odzwierciedlić sobie widok jaki mamy aktualnie w okularze (tak naprawdę chyba nie używam tego)
- Stellarium jest dla mnie bardziej przejrzyste niż Sky Safari
- SkySafari to prawdziwy kombajn pełen opcji czego Stellarium nie posiada, ale dla zwykłego obserwatora większość jest niepotrzebna

Reasumując wybieram Stellarium, może z przyzwyczajenia, a może dlatego, że jego plusy są tymi, na których akurat mi najbardziej zależy...a Wy macie te aplikacje, ciekaw jestem Waszych opinii?

Awatar użytkownika
Mateusz F
Posty: 1087
Rejestracja: 11 paź 2017, 08:55

Re: Stellarium Mobile Plus kontra SkySafari 6 plus na telefon.

Post autor: Mateusz F » 02 sie 2019, 23:59

Korzystam ze Stellarium Plus ... duzo lepsze niz inne apki
Newtony : ATM 12" F/6 , ATM 10" , ATM 8" F/9
Refraktory : WO 98 FLT , Vixen 81 SD, 70 APO , Achromat ATM 80 F/15

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Stellarium Mobile Plus kontra SkySafari 6 plus na telefon.

Post autor: Patrix » 03 sie 2019, 20:31

Ja korzystam ze Sky Safari. Dużo lepsze niż inne apki :lol:

A tak serio, to mam zarówno Stellarium jak i Sky Safari. Stellarium jest proste w obsłudze i chyba bardziej intuicyjne. Ale Sky Safari to prawdziwy kombajn i jak się go dobrze pozna, to zapomina się o innych apkach, przynajmniej ja już stellarium nie odpalałem od naprawdę dawna
...

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości