Pożegnanie roku 2020 :) + kilka filmów...

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Pożegnanie roku 2020 :) + kilka filmów...

Post autor: Setaarius » 31 gru 2020, 13:02

...pasujących do mijającego roku, ale w kosmicznej perspektywie. Czasem są kosmiczne lub może komiczne, jedne mniej drugie bardziej, nie wszystkie górnych lotów, ale z niektórymi warto pożegnać ten rok zwłaszcza, że większość pozostaje w tematyce astro tzn. takie celowo wybrałem bo filmów katastroficznych jest jednak dużo... :lol: Większość z nich oglądałem, kilka jest wartych poświęcenia im chwili życia i zakończenia tego jakże dziwnego roku. A teraz filmy ;) kolejność zupełnie przypadkowa chociaż na początku wpadły mi do głowy jednak te lepsze ;) - Zapowiedź (2009r.), Bez ostrzeżenia (1994r.), Dzień Zagłady (1998r.), Geostorm (2017r.), Armageddon (1998r.), Pojutrze (2004r.), 2012 (2009r.), Arktyczny Podmuch (2010r.), Ostatnie godziny Ziemi (2011r.), Solar Attack: Gwiazda śmierci (2006r.), Strefa Śmierci (2004r.), Atak meteorytów (2010r.), Supernova 2012 (2009r.), Uderzenie - serial (2009r.), Zagłada z Kosmosu (2010r.)

Chociaż koniec roku to tylko umowna granica. Każdy dzień jest jak co dzień, a każdy kolejny zastanawiając się przez pryzmat poza ziemski w zasadzie niczym się nie rożni od poprzedniego, a wszystkie daty i święta są umowne, to w umysłach większości nas zostały zaszczepione pewne schematy myśli, powinności i działania od dziecka. Niezależnie jak do nich podchodzimy, czy pozwolimy im kierować naszym życiem, czy uznajemy je za istotne lub ważne niezależnie co jest prawdziwym źródłem tej wagi i genezą, czy też może nie mają dla nas żadnego znaczenia to podlegamy przynajmniej w części temu co narzuca nam nasza planeta i rzeczywistość. W ten sposób ten rok ukształtował nam życie odciągając częściowo od bujania wśród gwiazd, a przypominając o bardziej przyziemnych sprawach...

...zatem życzenia noworoczne zacznę od:
- życzenia śmierci :D , rychłej, natychmiastowej i jak najszybszej, dla mojej ulubionej gwiazdy, która towarzyszy mi jako awatar niemal od początku mojej przygody z astronomią, a trwającej już kilkanaście lat. Moja Droga Betelgezo chociaż bez Ciebie Orion nigdy nie będzie taki sam to kończ waćpanna i wstydu oszczędź, a byle z wielkim hukiem zanim pożegnamy zimowe niebo :lol: PS - będziemy tęsknić ;)
- jakiejś pięknej komety na miarę https://pl.wikipedia.org/wiki/C/1882_R1
- fajnego deszczu meteorów na miarę https://pl.wikipedia.org/wiki/Leonidy
- ale przede wszystkim pięknych bezchmurnych nocy podczas nowiu każdego miesiąca oraz nowych wspaniałych teleskopów, obserwacji, zdjęć itd...

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości