Triatlas w wersji elektronicznej

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 940
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Triatlas w wersji elektronicznej

Post autor: Patrix » 27 maja 2022, 10:07

Zapewne każdy zna darmowy atlas Triatlas https://www.uv.es/jrtorres/triatlas.html Wersje wydrukowaną mam nawet gdzieś w domu i dawno temu, kiedy byłem posiadaczem Synty 12", używałem właśnie tych wydruków. Ale żyjemy w końcu w XXI więc postanowiłem ściągnąć wersję elektroniczną tego atlasu. Oficjalnie jest wersja tylko na Ipada, ale googlając, trafiłem również na jakieś linki do androida- ale nie mam, więc nie sprawdzałem czy działają.

Wracając jednak do samego atlasu. Nie będę się rozpisywał na jego temat, bo przecież większość i tak wie co on posiada i skupie się tylko na samej aplikacji. Apka jest mega prosta w użyciu, bez zbędnych fajerwerków. Mamy jedynie do wyboru na dole ekranu przejście w tryb nocny i możliwość ściemnienia obrazu. To wszystko jeżeli chodzi o ustawienia. Strona główna wita nas mapą całego nieba:

IMG_0016.jpg

Tryb nocny wygląda następusjąco:


IMG_0017.jpg


No i kilka zrzutów znajomych okolic ;)


IMG_0018.jpg
IMG_0019.jpg

IMG_0020.jpg
IMG_0021.jpg

IMG_0022.jpg

IMG_0023.jpg


Mapy można przybliżać, oddalać, obrać, co kto woli. Są mega czytelne i bardzo fajnie się je ogląda na tablecie. Niestety obawiam się, że świecący tablet może nie być najlepszym wyjściem na obserwacjach. Kiedyś był wątek na temat wyświetlaczy w telefonach i może w niektórych zda to egzamin. Mój iPad nawet w trybie nocnym daje nieźle po gałach, ale idzie do mnie nowiutki ajpadzik, więc jutro pewnie go pod tym względem przetestuje.


Czystego nieba



.
...

Awatar użytkownika
midimariusz
Posty: 659
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:59

Re: Triatlas w wersji elektronicznej

Post autor: midimariusz » 27 maja 2022, 10:36

Ja nie mam Iphona.
Dzięki za opis
Mój blog

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4290
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Re: Triatlas w wersji elektronicznej

Post autor: Setaarius » 27 maja 2022, 11:21

W tej części świata rządzi Android 8-)

Dzięki za post, ciekawa sprawa czy na Androida są jakiekolwiek wersje atlasów, w formie elektronicznej.

PS - jakie cudo kupiłeś?

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 940
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Triatlas w wersji elektronicznej

Post autor: Patrix » 27 maja 2022, 14:54

Małe sprostowane. Dwie rzeczy, których wcześniej nie wiedziałem, a które są mega pomocne.


Klikając na dole tą podwójną strzałkę wyświetla się odbicie lustrzane mapy.

IMG_0021.jpg

Natomiast przejść na inną stronę można za pomocą zaznaczonych numerków. Bardzo ułatwia to nawigację. Innymi słowy, numery stron działają na zasadzie strzałek- góra, dół, lewo, prawo itd

IMG_0022.jpg
...

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości