Panoptic 24mm i Nagler 13mm

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Panoptic 24mm i Nagler 13mm

Post autor: Setaarius » 18 wrz 2018, 23:07

Nie będzie to typowa recenzja, a jedynie krótka opinia bo na razie mam za sobą tylko jeden wieczór z moimi nowymi (starymi) okularami. Podczas oglądania korzystałem z 12,5 calowego Newtona Taurumbusa Marcina. Co się rzuciło w oczy to to co mi tak przeszkadza w ES-ach czyli niewyraźność i rozmytość obrazu. Mam wrażenie patrzenia jak przez mgłę, gdy patrzę przez ES-y, czego tutaj po prostu nie ma. Obraz jest czysty, przejrzysty o wspaniałej transmisji i idealnie wypunktowanych gwiazdach. Nie zrozumcie mnie źle bo ES-y to dobre szkiełka jednak nie wiem na ile mogę mówić o guście w sposobie prezentacji obrazu przez okulary to ES-y dają ciepły rozmyty efekt podczas gdy Nagler i Panoptic techniczną przejrzystość i doskonałość. Wiem, że wyolbrzymiam w kwestii ES-ów i pisząc, że mam wrażenie patrzenia jak przez mgłę nie mam tego dosłownie na myśli, a po prostu tak je odbieram. Brak mi w nich czystości technologicznej perfekcji. One są po prostu dobre, a Nagler i Panoptic bardzo dobre, przekazując naturalnie czysty obraz bez dodawania nuty charakteru. Spędziłem z nimi kilka godzin obserwując w bardzo dobrych warunkach w Złatnej i jestem zachwycony tym co prezentują. Mam wrażenie, że można przez nie dojrzeć dodatkowe szczegóły, które będą umykać słabszym odpowiednikom, ale to pewnie w większości przypadków nieprawdopodobne. Nie mniej jednak jestem w 100% zadowolony z wymiany ES-ów na TeleVue, ale to tylko moja subiektywna ocena.

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości