Maxvision 34mm - pierwsze światło.

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Maxvision 34mm - pierwsze światło.

Post autor: Setaarius » 26 gru 2017, 14:01

Chociaż nie planowałem nigdy zakupu okularu powyżej 30mm ze względu na źrenicę wyjściową jednak biorąc pod uwagę niedoskonałość szukaczy postanowiłem znaleźć wsparcie. Nadarzyła się okazja na zakup świetnego Maxvision 34mm w niemieckim sklepie bresser.de więc nie zastanawiając się długo zdecydowałem wesprzeć swoje obserwacje tym cackiem, które nie dość, że będzie świetnym „szukaczem to da mi kawałek więcej pola niż Luminos 23mm. Cena po przewalutowaniu z przesyłką 440 zł. W nocy z 25/26 grudnia 2017 roku wspomniany okular przeszedł swój chrzest bojowy. Sprawdził się świetnie. Wspaniale punktuje gwiazdy po samą krawędź pola w 8-mio calowym dobsie. Regulowana muszla oczna i komfortowe ER. Można się czepić 68-stopniowego pola jednak przy tej ogniskowej jest naprawdę wystarczające. Bardzo dobra transmisja i rewelacyjny kontrast. Widać rękę Meade. Jak dla mnie daje lepsze obrazy niż Luminos. Najlepszą rekomendacją niech będzie to że spędził najwięcej czasu w wyciągu mojego teleskopu z wszystkich okularów, które posiadam. Polecam. Konkludując najchętniej wyminąłbym wszystkie moje okulary na Maxvision lub Meade SWA albo UWA.

KrzysiekRajda
Posty: 1090
Rejestracja: 05 wrz 2017, 15:52

Re: Maxvision 34mm - pierwsze światło.

Post autor: KrzysiekRajda » 26 gru 2017, 14:34

Bardzo dobry okular,świetna transmisja światła i dobra korekcja.Za te pieniądze szczególnie w promocji jakiej były te okulary to nic tylko brać bez zastanowienia.Świetnie tej nocy pracował z Sebastianowym SW 8" oraz GSO 8" Marcina dając krystalicznie czysty obraz z wrażeniam efektów 3D.
ATM 20 ,14 ,9 ,6 ", Meade SCT 10'' mod, Intes MN, MC 5'', C 90 , SW 100ED, Orion Sky Scanner 4'', TS 25x100, SM Pro 20x80,TS 15X70, Zeiss, Nikon 10x50, Steiner 8x30, Canon 350D, i trochę dobrych szkiełek

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości