Darmowe pomiary widm filtrów

dobrychemik
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2019, 11:21

Darmowe pomiary widm filtrów

Post autor: dobrychemik » 10 cze 2022, 21:32

UWAGA. W dniach 21-22. czerwca planuję zrobić kolejną akcję darmowych pomiarów filtrów.


Moje warunki:
1. Pomiary są darmowe dla wszystkich zainteresowanych.
2. Koszty dostarczenia/wysyłki filtrów w obie strony pokrywa ich właściciel; preferowana opcja to dołączona do paczki etykieta zwrotna InPost.
3. Właściciel filtrów może na zakończenie poprosić mnie o numer konta, na które może wpłacić dowolną darowiznę w podziękowaniu za mój czas poświęcony na organizację akcji, wykonanie pomiarów oraz opracowanie wyników.
4. Zastrzegam sobie prawo odmowy wykonania pomiarów w przypadku:
a) ich bezsensowności
b) wyczerpania wolnych mocy przerobowych
c) brudnych filtrów.
Łowca widm ;)

Awatar użytkownika
Midnight9999
Posty: 441
Rejestracja: 09 maja 2021, 17:31

Re: Darmowe pomiary widm filtrów

Post autor: Midnight9999 » 10 cze 2022, 23:44

Te pomiary to super sprawa, mam od kolegi Dobrychemik dwa zmierzone filtry z wybranymi transmisjami: SvBony UHC i SvBony CLS i są na prawdę spoko. W tej rundzie nie ale przy okazji kolejnych pomiarów koniecznie chce wysłać na pomiary jeden filtr, który kupiłem. Ma bardzo dobre parametry według producenta. Wizualny Astronomik 2" H-Beta z 96% T-Max i deklarowanym przez producenta działaniem od F/1.6 do nieskończoności. Jestem szczególnie ciekaw tej dopuszczalnej światłosiły, bo coś temu nie wierzę. Obawiam się też, że przez to dopuszczalne F/1.6 wykres jest tak przesunięty, że w moim F/4.5 nie łapię się na T-Max filtra.

P.S. Jeszcze raz dzięki za pracę, którą wkładasz w te pomiary 22267[

dobrychemik
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2019, 11:21

Re: Darmowe pomiary widm filtrów

Post autor: dobrychemik » 11 cze 2022, 08:38

Pod koniec roku pewnie będzie kolejna akcja.
Łowca widm ;)

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości