Co maksymalnie na AZ3, żeby się nie załamać/ał :)

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Co maksymalnie na AZ3, żeby się nie załamać/ał :)

Post autor: Setaarius » 10 kwie 2021, 23:09

Po tym jak kupiłem młodemu lornetkę wybijając mu trochę z głowy teleskop, to jak się okazało on jednak nie odpuszcza... Potrzebuję zatem dla niego coś mobilnego, lekkiego, taniego, jakby mu przeszło, ale z odpowiednią mocą 🙂

Wiadomo, że nie będzie sam tego obsługiwał mając 8 lat i moje okulary do dyspozycji 🙂 ale nie mniej jednak ma być jak powyżej. Miałem kiedyś AZ4 i to jest świetny montaż, ale już dość ciężki, a zwłaszcza na metalowych nogach zatem wymyśliłem sobie lekki AZ3 jako wystarczający dla niego przy sporadycznej zabawie balkonowej. Pytanie brzmi co największego i najcięższego z teleskopów mogę na tym powiesić? Najchętniej dałbym takie cudo

https://teleskopy.pl/Tuba-optyczna-Sky- ... -2464.html

Pozostaje kwestia czy będzie tragicznie, a jeżeli to jak bardzo?

Lepszym wyborem byłby pewnie refraktor 100/500 lub Mak 100 jednak jestem ciekaw co maksymalnie wieszaliscie na AZ3, żeby się nie załamać/ał 🙂

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Co maksymalnie na AZ3, żeby się nie załamać/ał :)

Post autor: Patrix » 11 kwie 2021, 07:41

Obstawiam Maka 102 lub 127, albo refraktor 80/400 lub 102/500. Ale na balkon w mieście celował bym w maka. A zamiast az3, może lepiej eq3? Chłopak oprócz oglądania mógłby zacząć prostą astrofotografie księżyca.
...

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości