Połączenie laptopa z aku

Dawid
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2020, 22:48

Połączenie laptopa z aku

Post autor: Dawid » 18 sty 2021, 01:04

Witam szanowne grono ;) Mam pytanie czy jest możliwość podłączenia laptopa oraz guidingu do akumulatora żelowego 12v w który podpięty jest już montaż heq5 z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Re: Połączenie laptopa z aku

Post autor: Setaarius » 18 sty 2021, 07:05

Nie jestem specjalistą i od 25 lat nie bawię się elektroniką, ale mogą być dwie możliwości. Albo przetwornica na 220 i podłączasz normalnie, albo jeżeli się nie mylę trzeba sprawdzić jakie napięcie i prąd daję zasilacz do laptopa, a pewnie to będzie 5V i może można zrobić coś na wzór zasilacza, ale czy to prądowo wydoli... wogóle nie pamiętam tych podstawowych zależności. Może Patryk lub Marcin albo Łukasz pomogą.
Może po prostu jakiś samochodowy zasilacz do laptopa np...

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i- ... BXEALw_wcB

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Połączenie laptopa z aku

Post autor: Patrix » 18 sty 2021, 07:19

Możliwość jest zawsze ;) tylko pamiętaj, że musiałbyś mieć przetwornicę, która da ci 19v do zasilania laptopa. Na allegro znajdziesz takie przetwornice, tylko pamiętaj, że laptop jest prądożerny, a w zimne noce taki akumulator szybko ci padnie.

Ja swojego czasu szukałem podobnego rozwiązania i zrobiłem tak- najpierw kupiłem tablet z Win7. Mam tam wgrany cały soft, ale głównie korzystam z APT i PHD2. Bateria w tym tablecie trzymała całą noc, więc problem guidingu miałem rozwiązany. Później do drugiego zestawu dokupiłem Asiair i to był strzał w dziesiątkę.
Trzecie, chyba najtańsze rozwiązanie to kupno Raspberry 3 lub 4 i wgranie tam Ekosa/Indi. To jest dokładnie to samo co asiair, tylko że w przypadku asi, masz dedykowaną aplikację na telefon/tablet, która działa perfekcyjnie i głównie za to się tu płaci. Można też kupić HDMI stick z wgranym WIN10. Zasilany jest, podobnie jak asiair z 5v po USB. Także rozwiązań jest kilka i to dużo lepszych niż laptop zasilany z aku.

Ja nadal na wyjazdy zabieram ze sobą zazwyczaj dwa zestawy i korzystam i z tabletu jak i z asiair i takie rozwiązanie Ci polecam.
...

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Re: Połączenie laptopa z aku

Post autor: Danon » 18 sty 2021, 07:24

Zasilacz do laptopa z wejściem na zapalniczkę (12v). Można później albo dorobić wejście na zapalniczkę do aku albo zwyczajnie uciąć zapalniczkę i bezpośrednio na styki.

Tak jak Patryk mówi możesz też kupić AsiAir. Da się też kupić RPI 4 i kupić soft od Asiair i wgrać go tam ;p laptop serio dużo żre, sam przerabiałem ten temat

Dawid
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2020, 22:48

Re: Połączenie laptopa z aku

Post autor: Dawid » 19 sty 2021, 16:36

Wiem że Asiair był by najlepszym rozwiązaniem tylko ta cena 😢

WavesWatcher
Posty: 475
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:41

Re: Połączenie laptopa z aku

Post autor: WavesWatcher » 19 sty 2021, 22:33

Ja zasilam, z powodzeniem:) , laptopa w terenie za pomocą ładowarki samochodowej. Tyle, że laptop potrafi brać 5-6A. Więc mam jeden aku 18ah do zasilania laptopa ,a drugi do kamery, montażu, i grzalek.
Inna sprawa, że laptop potrafi wytrzymać 5-6h z wyłączonym ekranem. Zależy od pojemności baterii.
pogodnego nieba!

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Re: Połączenie laptopa z aku

Post autor: Danon » 20 sty 2021, 15:55

Laptop może mieć wyłączony ekran przecież jak zbiera :D

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Połączenie laptopa z aku

Post autor: Patrix » 21 sty 2021, 20:53

Żeby było w jednym miejscu. Tu jest mój wątek z zabawą z RPi4 - viewtopic.php?f=41&t=1220

A z większą wiedzą i z możliwością wsparcia ze strony twrórcy tego softu- https://astropolis.pl/topic/64940-astroberry-server/
...

Dawid
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2020, 22:48

Re: Połączenie laptopa z aku

Post autor: Dawid » 17 lut 2021, 17:56

Dzięki chyba się skusze na asiair pozdrawiam

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości