Mam kamerę i co dalej?

Vega
Posty: 52
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:12

Mam kamerę i co dalej?

Post autor: Vega » 19 maja 2024, 15:22

Witam;)
Ostatnio rzadko tu zaglądałam ale od paru dni jestem posiadaczką kamery zwo Asi 662 w związku z tym mam parę pytań i przyszłam Was trochę pomęczyć :D
Odstawiłam na jakiś czas fotografie głębokiego nieba na rzecz obserwacji słoneczka i księżyca... niestety planet teraz brak więc głównie na słońcu i księżycu właśnie chciałabym się skupić...mam już kamerę podpięta pod kompa i chciałabym zrobić trochę zdjęć/nagrać film żeby potem wyciągnąć z tego jedno finalne zdjęcie... niestety nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać...ogólnie to chciałam zapytać jak ustawia się ostrość w takiej kamerze?czy to się robi poprostu tak że kręcę wyciągiem jak przy obserwacjach wizualnych a kamera ma być w miejscu okularu?byłabym wdzięczna o podlinkowanie jakiś prostych tutoriali i wszelkie wskazówki co robić,co ustawiać itd.jakie programy do obróbki pobrać?zależy mi żeby to były programy najprostsze jakie mogą być żebym nie zginęła w gąszczu różnych funkcji...
Pozdrawiam wszystkich;)

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 964
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Mam kamerę i co dalej?

Post autor: Patrix » 19 maja 2024, 17:25

Ostrość ustawiasz dokładnie tak samo jak w wypadku ostrzenia okularem. Po prostu wkładasz kamerkę w wyciąg i powoli ostrzysz. Można dokupić jakiś autofokuser, ale ręczne ostrzenie tez jest dobre tylko wymaga wprawy. Co do softu-jezeli masz kamerę ZWO to ściągnij ich soft ASIStudio - https://www.zwoastro.com/software/ plus oczywiście sterowniki do kamery. To taki wszystko w jednym, bardzo prosty program w sam raz na początek. Nagrasz w nim aviki jak również poskładasz i obrobisz.
...

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości