Pytanie o dithering

Vega
Posty: 51
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:12

Pytanie o dithering

Post autor: Vega » 26 paź 2022, 11:51

Witam,w nadchodzących dniach pogoda ma dopisywać więc spróbuję się bardziej przyłożyć i pofocic krótka ogniskowa i jaśniejszym obiektywem.w planie mam zrobić też wszystkie klatki kalibracyjne i zastosować dithering,miej więcej wiem na czym to polega ale tak czysto teoretycznie pytam co ile klatek przesuwać kadr i jak to robić?minimalnie w osi Ra/Dec?rozumiem że to tylko przy klatkach light?wybaczcie głupie pytania,cały czas się ucze :lol:

Awatar użytkownika
Patrix
Site Admin
Posty: 932
Rejestracja: 08 kwie 2019, 08:31

Re: Pytanie o dithering

Post autor: Patrix » 26 paź 2022, 17:41

Najważniejsza kwestia. Masz guiding? Ewentualnie czy masz montaż podpięty do laptopa/asiair?
...

Vega
Posty: 51
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:12

Re: Pytanie o dithering

Post autor: Vega » 26 paź 2022, 18:18

Nie,nie mam i nie mam podpiętego montażu do kompa...czyli bez tego nie ma sensu?
Ostatnio zmieniony 26 paź 2022, 18:35 przez Vega, łącznie zmieniany 1 raz.

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Re: Pytanie o dithering

Post autor: Danon » 26 paź 2022, 18:33

Może nie tyle nie ma.. Co bedzie dosyć trudne. Dithering zwykle jest wykonywany przez komputer/kontroler. Nikt nie robi go ręcznie. Ale dałoby rade tylko te przesunięcia są najczęsciej rzędu paru pixeli, co ciężko bedzie wykonać Ci pilotem:)

Z reguły musiałabyś pauzować sesje. Dziubnąć lekko montaż w Osi RA pilotem do przodu lub do tyłu, bez znaczenia, i znowu wystartować sesje. Im więcej klatek tym można rzadziej. Jeśli robisz mniej niż 50 klatek to robiłbym co klatke. Jeśli np 50+ to co dwie. Ale teraz wyobraź sobie cała noc stać i co klatke dziubać. Mi by sie nie chciało :D

Vega
Posty: 51
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:12

Re: Pytanie o dithering

Post autor: Vega » 26 paź 2022, 18:44

No nie :lol: nie chce mi sie :D myslałam że to mniej skomplikowane :oops: że co paręnaście klatek zmienia się minimalnie kadr...dziękuję za odpowiedź

Danon
Posty: 135
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:32

Re: Pytanie o dithering

Post autor: Danon » 26 paź 2022, 18:48

Można co kilkanaście, ale dithering zadziała pewnie gdyby przynajmniej co max 10 min zmieniać minmalnie pozycje. Czyli musiałabyś policzyć co ile klatek tak żeby zmieścic się w tym, żeby co 10 min było przesunięcie. Ale myśle, że w początkach przygody więcej zdziałają porzadne flaty bias i dark. Dithering nie jest trudny jak mówisz ale dużo lepiej sie sprawdza robienie go komputerowo.

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości